KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8893414
nr 889 3414
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Blandteknik, Einar Norelius (1900-1985), signerad under passepartouten, 20x24
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 21 april 2014
kl 18:33:45
100 kr
150 kr
800 kr
600 kr
900 kr
1.100 kr
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius